Хліб Бородинський

Rate this item
(0 votes)

Легенда про Бородінському хлібі

На Бородінському полі йшло сраженье,
Картечі вереск, як по склу ножем,
І ось французів легкою мішенню
Став наш обоз з борошном і фуражем.

Чи то ядро ​​очманіле, то чи міна,
Чи то снаряд в фургон з борошном потрапив,
А слідом йшов фургон з корицею, кмином,
І вибух борошно і кмин перемішав.

Ну а солдат годувати-то чимось треба?
Негоже продовольство кидати!
Адже з кмином та борошно, піди, ні з отрутою ...
Так стали «Бородинський» випікати.

І кажуть, що навіть сам Кутузов,
А може бути, і сам Багратіон,
Нахвалювали влучність тих французів,
Що так вдало вмазав в фургон.

Ось так із століття, став билинним,
Прийшов до нас хліб, який всім знаком.
Як добре, що був фургон той з кмином,
А чи не з квасолею або з часником!


Автор вірша: Олександр Симонов

 


Бородинський хліб - один з найбільш популярних сортів слов'янського хліба. У 1920-х - 1930 х роках цей сорт хліба проводився тільки в Москві. Тому він так і любимо москвичами. У ті далекі роки найкращий за якістю Бородинський хліб проводився майстрами латишами.
З початком індустріалізації в СРСР, почалося повсюдне впровадження в хлібопекарській промисловості нових технологій, це сорт хліба почав проводиться і в інших містах СРСР. На початку 1930-х років була розроблена технологія Бородінського хліба, яка дійшла до наших днів без змін.

Завдяки заварці, Бородинський хліб має більш щільний м'якуш і товстостінні пори, ніж інші сорти житнього хліба.

Прянощів придатних для застосування в хлібопеченні, є кілька видів, але кращими з них є коріандр, кмин і аніс.
Введення прянощів в бородинський хліб обов'язково, так як від заварного він відрізняється саме тим, що йому властиві, завдяки введенню солоду і ароматичних речовин, своєрідний запах і смак.

При обварюванні окропом і охолодженні заварки ми піддаємо прянощі дії високих температур і в воді, що покращує і збільшує кількість екстрагованих з них речовин.

Жито - одна з найважливіших злакових культур. Норма споживання житнього борошна (у відсотках від усіх злаків) близько 30. Житнє борошно володіє численними корисними властивостями. До її складу входить необхідна нашому організму амінокислота - лізин, клітковина, марганець, цинку, на 30% більше заліза, ніж до складу пшеничного борошна, в 1,5-2 рази більше магнію і калію. Житній хліб випікається без дріжджів і на густий заквасці. Тому вживання житнього хліба допомагає знизити холестерин в крові, покращує обмін речовин, роботу серця, виводить шлаки, допомагає запобігти кілька десятків захворювань, в тому числі й онкологічних. У 70-ті роки Люксембург по онкології кишечника займав одне з провідних місць в світі. З початком вживання в їжу житнього хліба і висівок за цим показником він потрапив в кінець списку. До того ж, житній хліб має меншу енергетичну цінність, тому ви можете не турбуватися за свою фігуру. У Німеччині та Польщі житній хліб вважається дієтичним продуктом. Він корисний для людей, які страждають недокрів'ям і цукровим діабетом. Але! Через підвищеній кислотності (7-12 градусів), що захищає від виникнення цвілі і руйнівних процесів, житній хліб не рекомендується людям з підвищеною кислотністю кишечника, які страждають виразковими хворобами. Хліб, за змістом складається на 100% з жита, дійсно занадто важкий для щоденного споживання. Оптимальний варіант: жито 80-85% і пшениця 15-25%. Сорти житнього хліба: з сіяного борошна, з обдирного борошна, житній, простий, заварний, московський та ін.