Хліб і здоров'я

Rate this item
(0 votes)

Хліб ніколи не приїдається, не набридає - таке дивовижне властивість цього головного продукту харчування.

Пшеничне зерно - продукт унікальний. У цій крихті є вітаміни А, В, Е, F, а також мінеральні речовини: магній, мідь, цинк, кобальт, селен, натрій, хлор, фтор, кремній, марганець, калій, йод, сірка і т. Д. Чи не вся таблиця Менделєєва!
Характерно, що вітаміни і багато мікроелементів знаходяться в основному в оболонці хлібного зерна. Саме вони в результаті помелу і ретельного просіювання борошна потрапляють у відходи, звані висівками. Висівки - чудовий дієтичний продукт, який містить необхідну організму людини клітковину і вітаміни. Тому в борошні вищих і перших сортів (тобто тонкого помелу, коли зерна звільняються від оболонок) і в хлібобулочних виробах з такого борошна мінеральних речовин і вітамінів в 2 - 4 рази менше, ніж в борошні грубого помелу і випеченому з неї хліб. Збагачений висівками хліб випускається на підприємстві «Урожай», носить назву Хлібці «Докторські».

 

Як правильно їсти хліб?


Хрустка хлібна скоринка набагато корисніше для здоров'я людини, ніж м'якуш, стверджують німецькі біохіміки. Професор Мюнстерського університету Томас Хофманн і його колеги виявили, що в процесі випічки утворюються різні антиоксиданти, які мають антисклеротичну і протиракові властивості. Думка, треба сказати, досить спірне. Наші лікарі кажуть, що головне - знати, з якими продуктами хліб поєднується. Безладне споживання хліба завдасть шкоди шлунку і здорової людини. Золоте правило: жирні продукти (борщ, сало, оселедець) подають зі житнім хлібом, пісні - з білим. З будь-яким видом хліба прекрасно поєднуються овочі та зелень. Чорна і червона ікра зазвичай подається на батоні або білому хлібі батоні, червона риба - на дріжджовому, оселедець - на житньому хлібі.
Багато хто прагне купувати свіжий, навіть гарячий хліб. Однак хліб, як то кажуть, з пилу, з жару не дуже корисний. Він насилу розжовується, скочується в грудки, які в шлунку слабо просочуються травними соками, а значить, і гірше перетравлюються. Тому хліб краще їсти через 3 - 4 години після випічки. Тим хто страждає захворюваннями шлунка та печінки, корисніше вчорашній або злегка підсушений хліб, він легко перетравлюється і засвоюється. Підсушувати хліб зручно в електричному тостері.